Starocie ….

Na strychu znalazłam stare swetry , które kiedyś robiłam. Jeden ażurowy , niestety nie nadają się do pokazania w całości, ale  fajne wzorki  i może komuś się przydadzą.

zrobiłam próbkę taką na18 oczek:

rząd 1; 1 oczko brzegowe , narzut ,oczko odwrócić i wbijając od przodu przerobić 2 oczka razem na prawo, 4 prawe, narzut, odwrócić oczko i przerobić 2 razem na prawo , 4 prawe ,oczko brzegowe.

rząd2;  same lewe

rząd3; oczko brzegowe , 1 prawe, narzut, oczko odwrócić i 2 oczka razem na prawo, 1 prawe ,2 razem na prawo bez odwracania,narzut , 1 prawe,narzut, ocz.odwrócić i przerobić 2 razem na prawo, 1 prawe, 2 ocz. razem na prawo, narzut, 1 prawe, narzut, ocz.odwrócić i przeroboć 2 razem na prawo,narzut, ocz. brzegowe.

rząd4; same lewe

rząd5; ocz. brzegowe , 2 prawe , narzut , oczko odwrócić i 3 ocz. razem na prawo , narzut ,3 prawe,narzut,ocz. odwrócić i przerobić 3 razem na prawo, narzut, 3 prawe, narzut,ocz.odwrócić i przerobić 3 razem na prawo, narzut, 1 prawe, ocz. brzegowe.

rząd6 same lewe

rząd 7 ; ocz.brzegowe , 2 prawe , narzut ,odwrócić i 2 razem na prawo , 4 prawe,narzut, ocz.odwrócić i przerobić 2 razem na prawo,4 prawe, narzut, ocz.odwrócić i przerobić2 razem na prawo, 1 prawe, ocz. brzegowe.

8 rząd same lewe

9 rząd ocz.brzeg.,2 razem na prawo,narzut,1 prawe, narzut,ocz.odwrócić i przerobić 2 razem na prawo, 1 prawe,2 ocz razem na prawo, narzut, 1prawe, narzut, ocz. odwrócić i przerobić 2 ocz. razem na prawo, 1 prawe, 2 razem na prawo, narzut, 1 prawe, narzut, ocz.odwrócić i przerobić 2 ocz razem na prawo, ocz. brzeg.

10 rząd same lewe

11rząd 1 ocz. przerobić razem z brzegowym na prawo,narzut, 3 prawe, narzut, ocz.odwrócić i przerobić 3 razem na prawo,narzut, 3 prawe,narzut, ocz.odwrócić i przerobić 3 oczka razem na prawo,narzut, 3 prawe, narzut, ocz.odwrócic i przerobić 3 2 ocz.razem na prawo.

12 rząd same lewe

13 rząd tak jak 1 itd…. myślę że w prosty sposób wytłumaczyłam jak zrobić tą krateczkę.

A ten sweterek zrobiłam z resztek , wtedy gdy po sklepach nie było nic. Miał biały przód , ale szybko został poplamiony i brzydka plama nie dała się sprać. Wyszyłam krzyżykami taki obrazek i w sweterku córka jeszcze długo chodziła , a plama sobie prawdopodobnie do dziś siedzi pod jednym z domków.

I jeszcze jeden wzór , osoby umiejące robić na drutach nie powinny mieć kłopotu ze zrobieniem go.

Jedna myśl w temacie “Starocie ….”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *